+372 447 3888

sale@ammende.ee

Restoran

Hotell

Ostukorv on tühi.
Ammende pere uudised
Tagasi

Ammende pere uudised

Tagasi

Ammende pere uudiste rubriigist saate lugeda mis põnevat meil juhtub, natuke kasulikku infot ning üht-teist huvitavat veel.

 • Ammende pere jõuluprogramm ja pühadeplaanid

  Jõulud, need on paljudele aasta kõige tähtsamad pühad. Nii ka Ammende peres. Selleks valmistume agaralt. Maja kaunistame päris kuuskede ja ehetega. Jõulukuu programmi ettevalmistused algasid juba septembris. Sellel aastal on jõulukuul toimumas mitu jõulukontserti, advendilõunad elava muusikaga, jõulune moevaatemäng, jõulupidu ettevõtetele, jõuluturg ja jõulukaubamaja kingituste ostmiseks. Pühadekuu päädib loomulikult aastavahetuse piduõhtuga. Kogu jõulukuu vältel pakume traditsioone austavat kuid ikka väikese vindiga jõulumenüüd. Ning taaskord saab meie kokkade valmistatud jõululaua endale ka koju tellida, ei puudu ka Rita tehtud küpsiste assortii ja piparkoogitaigen! Kõrvitsasalat on juba purgis, jõulukapsa ja verivorsti tegu on peagi algamas, kõik ikka nullist ja ise, nii nagu vanal heal ajal kombeks oli! Ootame külla, siin kohapeal on ju see õige jõulutunne ootamas!

  Jõulud
 • Suvi on tunne!

  Ammende pere käis puhkamas! See kõikse kiirem suveaeg on meie jaoks nüüd läbi, kuid ilmad on veel nii kaunid, et käisime kõik koos Pärnumaa loodust ja koosolemist nautimas. Võime üksmeelselt kinnitada – Tolkuse Raba ja Kabli Rand on imeliselt võrratud ka septembrikuus ja Pärnumaal tõesti suvi ei ole aastaaeg vaid suvi on tunne! Päeva sammud said eeskujulikult tehtud, jume täiendatud ja julgematel (neid meie peres jagub) meres ujumas käidud. Tegime ühise laua taga suviseid kokkuvõtteid, valisime ägedamaid pereliikmeid ja saime Tuisuliiva pererahva valmistatud imemaitsvaid roogi nautida. Kuid nüüd oleme taas kodus tagasi ja tavapärane sagimine käib. Kohtumiseni Pärnus!

  Villa Ammende meeskond ehk Ammende pere
 • Moeturg

  2023. aasta juunis puhusid Ammende aias moetuuled! Kauplemas olid nii kohalikud moeteadlikud preilid ja prouad, kui ka kaugemalt kandi rahvas. Ka Ammende pere ja Pärnu Lahe Rotary klubi oli oma kappe tuulutamas. Ühe vana on teise uus ja nii lihtsalt see ringlus käis. Hoidsime kõik koos keskkonda, tuues enda kappidest välja parimad palad hinnatud brändidelt, mida iga moeguru endale ihkaks! Moetuultest rääkis lähemalt Pärnu oma moeguru Meisi Volt. DJ Urmas Lass keerutas moekaid rütme.

  Oli imeline ja moekas kevadpäev, me juba ootame järgmist korda!

  Moeturg
 • Roheline Võti

  Meie vastuvõtupealik Johannes seisab meil alati kirglikult selle eest, et iga külaline uksel alati avasüli vastu võetaks. Kuid mitte ainult! Johannes tegeleb aastaringselt ka sellega, et meie tööprotsessid oleksid vastutustundlikud ja säästlikud ehk siis rohelise mõtteviisiga. Me osaleme Green Key programmis ja  oma igapäevastes tegevustes, pakutavates toodetes ja teenustes lähtume keskkonnasõbralikkusest. Meie ajaloolises Villas on see omajagu keeruline ülesanne, kuid seda suurema soojuse ja uhkustundega südames võtame igal aastal vastu Green Key sertifikaadi. Sest see kinnitab, et saime taas hakkama! Ammende pere väärtustab puhast loodust ja säästlikku eluviisi väga. Aitäh Johannes kõigi pingutuste ja eestvedamise eest!

  Green Key
 • Mis on jõulud Ammendes?

  Jõulukuu on kõige maagilisem aeg aastas, mida Ammende pere suure ootusärevusega juba sügisel planeerima asub. Esimeseks advendiks on kogu maja juba jõulurüüs ja ehete sära ning kuuselõhna jagub igasse saali. Meie köögipealik Margus on valmistanud jõulumenüü, mida pakume kõigile pühasid tähistavatele seltskondadele, kuid seda saab seda nautima tulla pühapäevastel jõululõunatel ja ka 22, 23 ja 24 detsembril meie restorani külastades. Jõulukuul täidab maja muusika – jõulukontserdid, klaverimängu kostub igal pühapäevasel jõululõunal ja ega aastavahetuski ilma imelise muusikata möödu. Jõuluvana on külas igal pühapäevasel jõululõunal ja astub läbi ka aias toimuvalt jõuluturult. Lisaks iga-aastasele jõuluturule katsetame sellel aastal meie eelkäia Herman Ammende ametit ja avame lausa Jõulukaubamaja. Soovime aidata kaasa, et leiaksite oma kingikotti erilised jõulukingid. No ja piparkooke ei saa mainimata jätta, neid teeb Rita kogu kuu jooksul vist sadade kilode kaupa. Kuid eks selle päris õige Ammende jõulutunde saab ikka kätte kohapeal! Ootame külla!

  Jõulukuu
 • Sügisvärvide hooaeg!

  Ja sügis ongi käes meie kodulinnas Pärnus. Eks seda Pärnu suve oligi juba pikalt. Ammende pere on igal juhul sügiseks valmis! Ja miks ei peakski? Nii külaliste kui ka meie oma pere suvelõpupeod on meeleolukalt peetud, hommikuti kargelt jalutuskäigult tulles on mõnus kamina ees käsi ja palet soojendada, restoranis pakume sügisandide mekiga kosutavat menüüd, saunad on pea igal õhtu kuumaks köetud ja aias langeb juba vaikselt kollakaid tammelehti. Kiigates kaugemale on taamal näha punaseid pihlakaid ja vahtraid, mis vaikselt-vaikselt oma kirgast kuube valmistavad. Isegi meepurgid on meil sahvris kõik ilusti rivvi sätitud. Ammende on küll merele lähedal, kuid ei meie neid sügise tuuleiile karda, meil on iga ilmaga mõnus olla! Sügis Pärnus on võrratult kaunis aeg!

  sügis Pärnus
 • Charme & Caractere

  Villa Ammendel on hea meel, et meid tunnustatakse ülemaailma. Oleme saanud järjekordse auhinna, mis näitab meie pühendumist, et Teile pakkuda kvaliteetset elamust siin samas Pärnu linna südames.

  Charme & Caractere on esmapilgul üks rahvusvaheline liit, mis koondab eraldiseisvate, sõltumatute, kuid ühtsete hotellide kogukonda. Teades, et ilu on vaataja silmades on nende eesmärgiks individuaalsuse ja kordumatuse otsimine.
  Kajastatud saavad hotellid, kel on ainulaadne kontseptsioon, filosoofia, miljöö ja perekond, mis on pühendunud teie viibimise unustamatuks elamuseks muutmisele.

  Seega oleme eriti tänulikud selle tunnustuse eest ja jätkame samas vaimus edasi!

  Charme & Caractere
 • Ammende pere suvi

  Pärnu suvi on nagu lõputu vikerkaar – igapäev miskit toimub, vali ainult koht ja aeg ning ole kohal, et seda kõike nautida! Ka Ammende pere suvi on täies hoos oma tegemiste ja askeldustega.
  Kontserte jagub igasse nädalasse ja nad kõik garanteerivad mõnusa olemise suvisesse õhtusse. Kuid peale kontsertide on ka muid toredaid elamusi Ammende perel pakkuda. Aiakohvikus pakume lõuna ajal maitsvaid roogi ning terve päeva vältel meeleolu tõstvaid kokteile.
  Ruumi jagub tõesti kõigile. Tegemisi on nii pisematele kui ka suurematele. Aianurgas olev mängunurk on laste lemmik ning valguskettide all õhtustamine on romantikute sihtkoht.

  Kontsert
 • Villa Ammende peakokk

  Meie perega on liitunud uus peakokk, või siis vana…
  Margus on kirglik toiduvalmistaja, kelle elutee on viinud teda piiride taha ja siis ringiga tagasi Villa Ammende restorani, kus ta alustas oma peakoka teed juba aastaid tagasi. Margus teab meie perest, Villa Ammendest ja meie külalistest rohkem kui paljud teised.
  Ammende restoran on peakoka võlunud just värskete toorainetega, millest kogu köögi meeskond valmistab maitsvaid roogasid igapäev. Restorani meeskond, kellega Margus koos köögi toimetab, on peakoka jaoks olulisem, sest just nendega koos jõutakse kõige täiuslikumate roogadeni, mis lõpuks menüüks formuleeruvad.

  Ammende köök
 • Ammende pere valmistub suveks

  Just nii valmistub Ammende pere Pärnu suveks. Istume kõik koos ühe pika laua taha, et rääkida ära kõik jutud ja laulda kõik laulud, tantsu keerutame ka. Laud sai seekord lausa nii pikk, et lõpp ei paista ja kogu pere pildile ka ei jäänud. Kuid olge mureta, meile saab iga päev külla tulla ja siis saate meid ise üle lugeda ning kõigiga keda veel pole kohanud ka tuttavaks saada. Meid on muidugi omajagu siin, ühe külaskäiguga kõiki ikka kokku ei loe. Kuid eks ole ka põhjust rohkem kui korra tulla – Pärnu suvesse sündmusi jagub ja Villa Ammende sündmuste programm saab suvel tihe olema. Aias on tulemas üle 20 kontserdi, kindlasti leiab iga muusikasõber just sellise sündmuse mis tema hinge laulma paneb. Pärnu suvi, Pärnu rand, Pärnu pargid, Pärnu sündmused, Ammende pere – me kõik ootame Teid külla!

  Ammende pere
 • Peresõbralik toidukoht

  Eesti Lasterikaste Perede Liit käivitas 2020 aastal peresõbraliku toitlustusasutuse märgise programmi. Seda seetõttu, et Eestis on tänasel päeval tõeliselt inspireerivaid toitlustusettevõtteid, kes on peresõbralikkusele suurt rõhku pannud ning lastega perede eripäraga arvestanud. Tunnustusmärgi abil soovib liit ettevõtteid tänada ning esile tõsta. Tunnustusmärgile toetudes teavad perekonnad, millistes ettevõtetes on nad lastega oodatud ning ettevõte saab seeläbi anda oma panuse peresõbralikuma ühiskonna loomise nimel. Ammende pere soovib öelda aitäh Eesti Lasterikaste Perede Liit! Aitäh, et sellise märgise ellu tõite! Ammende pere on väga rõõmus, et valisite meid 2022 aasta peresõbralikuks toidukohaks! Auhinnaks kingitud igati põnev „Hariv Amps“ mäng on meie restorani mängukapis endale juba koha leidnud ja meid külastavatel lastel on selle vahva mängu üle kindlasti hea meel!

  peresõbralik toitlustusasutus
 • Jõuluküpsiste assortii

  Meie köögis askeldavad kokad on kõik oma ala professionaalid ja teevad oma tööd kogu hingega! Lisaks kosutavatele hommikusöökidele,  hõrkudele praadidele ja suussulavatele magustoitudele valmivad ka tordid, koogid ja küpsised. Selleks jõuluks valmistas Rita ühed eriti jõuluhõngused küpsisekarbid.

  Ise ütleb Rita oma kätetöö kohta järgmist:
  ”Kingi armastust! Magusad jõulud saab Villa Ammendest. Üks magus mõte sai teoks. Panin kokku kinkepaki kuuest erinevast maiustusest – besee, sefiir, piparkoogid, krustaadid, Ameerika šokolaadiküpsis, nostalgiline kreeka pähkli küpsis. Ei ainsatki lisa- või säilitusainet, glasuurid ja beseed värvitud nt punase peedi pulbriga. Kõik karbid valmistan ja panen kokku tellimuse peale ehk kõik on maksimaalselt värske ja mõeldud kiireks maiustamiseks. ” Kui Rita nii ütleb, siis nii on.

  Jõulud on meie lemmik aeg! Nende küpsistega veel eriti….

  küpsiseassortii
 • White Guide

  White Guide 2022 soovitab 72 ambitsiooniga söögikohta Eestis. Ammende perel on õnnis tunne olla nende seas! Pärnu nr 1 ja Eesti nr 11, on põhjust rõõmustada.

  Põksuvate südametega loeme Flavours of Estonia ridasid: ’’Nüüd, pärast põhjalikku sanitaarremonti ja teeb Ammende koos uute omanikega oma kolmandat tulemist. Hotell on ühteaegu nii vana kui värske. Vanas majas toimub täiesti uus elu. Ammende kolmas tulemine on märgiline. Noorem põlvkond on vanema käest vanade väärtuste edasiarendamise enda teha võtnud ning saab sellega hakkama uuel, nooruslikul moel.’’

  Herkki ise ütleb nii: ”Aitäh kogu minu meeskonnale! Ilma teieta poleks sellised asjad võimalikud. I did it again. 2.5 aastat tagasi sai lubatud, kui ma asusin Villa Ammende köögi etteotsa, et sellest tuleb kodulinn Pärnu parim söögikoht. Ammende oli juba kaua aega tagasigi Pärnu parim söögikoht. Tiitel ringles mõned head aastad linna peal, kui nüüd on ta tagasi kodus.”

  WhiteGuide2022
 • päev golfiväljakul

  Ammende pere kogunes taas kokku. Nii noored, kui vanad, nii need kes igapäev kohal, kui ka need, kes aegajalt abis käivad ja loomulikud agarad ja rõõmsameelsed suvised abilised. Seda kõike ikka selleks, et ülikiirele ja ägedale 2021 aasta suvele koos punkt panna. Saime hetkeks aja maha võtta, üksteisele aitäh öelda ja üheskoos toredalt aega veeta. Nüüd oleme valmis, et koos sügisele naeratusega vastu minna. Aitäh kogu White Beach Golf meeskonnale, kes meid vastu võttis. Üks seitsmest Eesti golfiväljakust on nüüd tehtud ja nähtud, oleme valmis vallutama järgmisi. Ikka nii tore, et Pärnus meie lähedal on sellised imelised kohad nagu Valgeranna golfiväljak ja Pärnu Bay golfiväljak, kus saab sportlikult ja meeldivalt aega veeta. Meie igal juhul soovitame kõigile!

  golf pärnus
 • Ammende aiakontserdid

  Meie hea külaline Helen kirjutas meile, et Villa Ammende suvised kontserdid teevad suvest alati õige suve! Seda oli imearmas lugeda ja tõdeda, et küll on hea tunne, kui meie tegutsemised teevad kellelegi suvest õige suve. Ja seda me lubame, et suvine kontsertprogramm on väärt kohale tulemist. Komöödiat saab ka! Sellel suvel on kokku lausa 29 kontserti ja 3 etendust. Enamus loomulikult meie oma Eesti kuulsad ja väga kuulsad artistid esitamas enda või mõne teise kodumaise muusiku loomingut. Sellel aastal on esmakordselt paar tribüütkontserti tähtedele mujalt maailmast, üks neist Ed Sheeranile ja teine Whitney Houstonile. Laval on juba käinud meie oma Pärnu Linnaorkester ning esindatud on programmis ka rahvatantsijad.

  Nii nagu on muusika valikut igale maitsele, on ka meie aed küllaldaselt suur, kus saate tunda end mugavalt ning soovi korral distantsi hoida, ilma et elamus kübetki väheneks.

  Foto: Rauno Liivand

  Ammende aiakontserdid
 • ehk lugu sellest, kuidas valmis meie joogikaart

  Kuidas siis valmis meie uus joogikaart?

  Kord istusid maha kolm tarka, et nuputada välja üks äge joogikaart. Nendeks oli Ammende restorani peremees Raul, peakokk Herkki ning Eesti tippsommeljee Marko Mägi.  Marko on Saaremaalt pärit intelligentne, kirglik, energiast pakatav ja südamlik noorhärra. Koos pandi kokku maitsev veinivalik, mis on meie südamed juba võitnud. Ammende perelt kniks ja kraaps Markole, kes on selle joogikaardi süda ja hing. Oleme kindlad, et pakutavad joogid võidavad ka Ammende pere külaliste südamed.

  Joogikaarti piilumiseks tuleb meile vaid nüüd külla tulla.

 • Ammende pere avas aiakohviku

  23. juunil avasime aiakohviku, kus saab päevasel ajal kiirelt maitsva kõhutäite ning kuni hiliste õhtutundideni nautida värkendavaid jooke mugavatel kotttoolidel. Täitsa selline plätu ja sandaaliga tuleku koht. Ootame Teid ilusa ilmaga alates kell 12 – kuni jagub melu.
  Aiakohviku menüüs leidub kuus rooga:  herneorsoto, kitsejuustu salat, caesari salat, lõhe- carpaccio,  sinimerekarbid ja pasta pestoga. Jäätisepärlid on võlusõnaks lastele. Toitu pakume kuni 17.
  Aiakohviku joogivalikus leidub loomulikult veine, mulle, õlut ja suuremat sorti gini kokteilide sortiment.

  Kogu menüü leiate siit ning melu ja mõnusa äraolemise aadressilt Mere pst 7, Pärnu.

  Foto: Ammende pere Mariann

   

  Ammende aiakohvik
 • Visit PÄRNU soovitab, ettevõte kinnitab: Siin on turvaline

  Villa Ammede on hea tahte kokkuleppega liitunud teenusepakkuja Pärnus. Meie juures võid olla kindel, et:

  ·         külastaja käitumisjuhis ja teave teenusepakkuja poolt kasutusele võetud Covid-19 viiruse leviku tõkestamise tegevuste kohta on kättesaadav;
  ·         kogu Ammende pere on teadlik viiruse leviku tõkestamise juhtistest ja järgib neid igapäevatöös;
  ·         siseruumide ventilatsioonisüsteem töötab nõuetekohaselt;
  ·         desovahendeid on piisavalt, need on kõikidele nähtavates kohtades kättesaadavad;
  ·         sageli puudutatavaid pindu puhastatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt;
  ·         Ammende perel ja külastajatel palutakse vastavalt kehtivatele riiklikele regulatsioonidele kanda maski või alternatiivset isikukaitsevahendit;
  ·         tagatud vajaliku distantsi hoidmise võimalus;
  ·         haigustunnustega inimestel ei ole lubatud viibida avalikes ruumides ega teenindusalas;
  ·         haigustunnustega külalise või töötajaga kokku puutunud inimesi teavitatakse kokkupuutest, avaldamata isikuandmeid;
  ·         osaleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatavatel COVID-19 leviku tõkestamist käsitlevatel veebiseminaridel.

  visit pärnu recommends
 • Teenindajast talendiks

  Vahel on tarvis astuda sammuke eemale igapäeva toimetustest ja võtta aeg maha, et saaks veel lennukamalt edasi liikuda. Nii võtsimegi kätte ja läksime kõik koos paariks päevaks maale külla.  Meid kostitas Ojako turismitalu ja kohtusime seal Alar Ojastuga. Paar päeva koos Alariga inspireeris Ammende peret palju, seda võib meist igaüks kinnitada. Saime häid mõtteid kuidas olla õnnelikumad ja oma igapäevatoimetustega veel paremini toime tulla. Aitäh Alar, et meiega kokku said ja nii mega palju inspiratsiooni andsid! Oleme kõik nii targemad, kui ka õnnelikumad. Isetut külalislahkuse kunsti tasub õppida!

  Foto: Ammende pere Anniki

  ammende pere
 • Tripadvisor Traveler’s Choice

  Aitäh, kallid külalised! Aitäh, et juba mitmendat aastat järjest oma tagasiside kirjadega meid selle auhinna vääriliseks tõstate! Iga hea sõna läheb meile palju korda ja teeb meie päevad palju ilusamaks! TripAdvisor on maailma suurim reisimisele pühendunud lehekülg. Reisijatel on võimalus planeerida ja organiseerida enda jaoks täiuslik reis. TripAdvisor pakub adekvaatset ja usaldusväärset nõu ja soovitusi teistelt reisijatelt, mis puudutab reisi plaane ja parimaid hindu hotellide puhul. TripAdvisor on maailma suurim reisimisele pühendatud kommuun, mis jõuab 315 miljoni jälgijani kuus. Lisaks sellele on saidil 200 miljonit revüüd ja arvamust, mis katavad 4,4 miljonit majutusasutust, restorani ja atraktsiooni. Veebilehed tegutsevad 45 riigis üle kogu maailma. TripAdvisori Travele’s Choice-i kohta saate lugeda siit

  tripadvisor travellers choice
 • See oli üks teistmoodi aasta

  See on olnud üks teistmoodi aasta tõesti. Mitte ainult maailmas toimuva tõttu, vaid ka Ammende maja on läbi teinud suure muutuse. Oleme koos naernud, rõõmu ja kurbuse pisaraid valanud ja uusi põnevaid plaane teinud. Aitäh headele koostööpartneritele kes on kaasa mõelnud, jaganud meie muresid ja rõõme. Suur aitäh meie toredatele külalistele, Te ei kujuta, kui palju rõõmu, Te meile toote iga öeldud hea sõnaga. See aasta jääb meile kõigile erilisena meelde.

  Ilusat aasta lõppu kõigile kogu Ammende perelt!

  Foto: Marten Jaan Photography

  Ammende pere
 • World Luxury Hotel Awards

  Ammende perel on suur rõõm, et oleme taaskord valitud tunnustuse vääriliseks koos teiste maailma tipphotellidega. Nimelt organisatsiooni World Luxury Hotel Awards korraldatud hääletuses valiti meid võitjaks kategoorias – Eesti kõige luksuslikum butiik hotell. Aitäh kõigile, kes meie poolt hääletasid! Kniks ja kraaps

  world luxury hotel award