+372 447 3888

sale@ammende.ee

Restoran

Hotell

Ammende pere

Peredega on ikka nii, et justkui oled kõigi teistega üks, aga samal ajal ikka isemoodi. Ja siis on veel nii, et mõni pereliige on kodusem, teine kipub ilmaränduriks, aga ühel ilusal päeval saadakse ikka elutoas jälle kokku. Meiega on samad lood.

 • Sven-Erik Volberg

  Just perepea, mitte lihtsalt direktor. Sven on nii kaua Ammende pere liikmeks olnud, et ega keegi eriti ei kujuta Ammendet ette ilma Svenita ega Sveni ilma Ammendeta. Juba paarkümmend aastat tagasi tuli ta põlise Pärnu poisina ühel ilusal juunikuu päeval siia portjeena külalisi vastu võtma, peagi oli ta juba administraator ja sealt edasi vastuvõtupealik ja siin ta nüüd siis on – juba kolmandat aastat kogu maja juhtimas. Sveni pea lõikab numbreid nagu koorelahutaja, aga tegelikult ta oskab väga hästi numbrite taga inimesi ka näha. Kuidas teisiti.

  + 372 447 3888
  sven-erik.volberg@ammende.ee

 • Maarika Koch

  Kui järele mõelda, siis põhiliselt tegeleb Maarika rõõmustamisega. Küll ta rõõmustab selle üle, et külalised tulid ja siis selle üle, et külalised toitu kiidavad. Ehk siis – Maarika on meie majas see inimene, kelle jaoks on kõige tähtsam külalisi ennast nii hästi tundma panna, et oleks, mille üle rõõmustada. Maarika on turismimaailmas vana kala, kogemust juba 23 aasta jagu nii Tallinna, Haapsalu kui Pärnu hotellidest. Just seda oma suurt kogemustepagasit ta nüüd Ammendes jagab ja kasutab.

  + 372 447 3888
  maarika@ammende.ee

 • Herkki Ruubel

  Herkki on Ammende köögi peremees ja suunanäitaja. Tema elu on kokandus ja kunst, kummastki ei saa ta üle ega ümber. Just Herkki tulihingeline loovus ja kirg köögis tegutsemise vastu on põhjuseks, miks paljud teda Pärnu parimaks kokaks peavad. Te tõenäoliselt ei imesta, kui kuulete, et Exceli tabelitega ta läbi ei saa. Ka tema on Ammende pere ammune liige, kes just siit vanemkoka kohalt laia maailma kokakunsti saladusi omandama tormas. Aasta Gordon Ramsey juures, siis maailma parimaks nimetatud Nomas, vahele mõned suured teod Eesti restoranides  ja nüüd Ammende villa. Loogiline asjade käik.

  + 372 447 3888
  herkki.ruubel@ammende.ee

 • Kersti Ilves-Kuningas

  Kersti on meie müügipealik, kelle kohta võib öelda, et ta on puhastverd kuurordielanik – sündinud ja kasvanud Haapsalus. Lisaks armastusele varbad vette pista sai ta juba lapsepõlvest kaasa müügigeenid, kuna tema isa on põline aus müügimees. Ärge Kerstile seda öelge, aga kui tema otsa satute, siis tõenäoliselt leiate end olukorrast, kus olete õige pea endalegi märkamatult andnud lubaduse Ammendesse ööbima või sündmust tähistama tulla. Aga see on ainult hea, sest kindlasti saate unustamatute elamuste võrra rikkamaks. Kersti teeb külalise jaoks kõike: tellib tänased ajalehed, valib poes lastele lauamängud või võlub välja helikopteri.

  + 372 447 3888
  + 372 56 260 365
  kersti.ilves@ammende.ee

 • Johannes Penu

  Johannes on meil Pärnu poiss, kes seisab kirglikult selle eest, et külaline uksel alati avasüli vastu võetaks. Ta usub, et kui Ammende perel on kõik hästi, siis on hästi ka kõigil meie külalistel. Ammende pere liikmeks tuli Johannes administraatorina ja kasvas sealt vaikselt, kuid kindlalt vastuvõtupealikuks. Johannesele annab selles rollis jõudu külalise rõõmus nägu, selle nimel on ta kõigeks valmis – toob kohale lilled, otsib ja ostab vajaliku, koos aednikega vastutab, et ka Ammende aias oleks alati mõnus olla ja hoiab majahaldjatel silma peal, et nad väga ulakaks kätte ei läheks. Kui külalistel miski ei lähe just nii hästi kui peaks, siis ta käib torisedes ringi, kuni nõrga lüli leiab ja selle parandatud saab.

  + 372 447 3888
  johannes.penu@ammende.ee

 • Mariann Müllerstein

  Kui Ammende perelt kunagi mõne e-kirja saanud oled või mõnda reklaami kuskil märganud, siis võib üsna kindel olla, et Marianni käsi on mängus. Mariann on hotelliäris vana kala ja Ammende külalisele  tuttav nägu juba aastast 2000. Otse koolipingist tuli ta Ammende restorani ettekandjaks ja sellest innustatult läks ka töö kõrvalt turismi ja hotellindust õppima. Vahepeal käis ta igal pool ära ka, töötas nii Londoni hotellides kui ka kohalikus SPAs (no mis pärnakas sa oled, kui SPAs pole töötanud).  Mariann teab ja oskab kõike ja selle pärast leiab teda tihti mitte ainult oma arvuti tagant, vaid igast võimalikust maja nurgast, kus ta teeb just seda tööd, mida parasjagu majas kõige rohkem vaja teha on.

  +372 44 73 888
  + 372 51 911 305
  mariann@ammende.ee

 • Stiven Sild

  Stiven on meie peremees, eeskujuliku elukooliga Pärnumaa poiss. Noorelt viis elutee ta pealinna tulesid kaema ja esimesed põnevad töökogemused tulid kiirelt. Ta on käe külge pannud kajakkide ehitusel, oskab metallitööd ja näinud ka Pärnus ringi vuravate kiirabiautode plafoonide paigaldust. Kuid kodukoha tõmme oli tugev ja peagi asus ta talle omase entusiasmiga Pärnu toitlustuskohtade omapäradega tutvuma. 2016 aastal tõi kasvav kirg toidu vastu ta Ammendesse. Stiven tuleb toime ka kõige kapriissema seadmega, imekauni õnnitluskaardi kujundamisega, šampanja pakkumise ja veel palju enamaga. Tänu sellele on meie peremees tänaseks omandanud meil tiitli ’’Mees nagu orkester’’. Ja nii ongi!

  + 372 447 3888
  stiven@ammende.ee

  peremees
 • Merike Sapas

  Merike on Ammende pere rahahoidja, aga mitte ainult. Ta on ka meie maja raudvara. Kui 90ndate lõpus Ammende renoveerimist alustati, siis tuli Merike avatud uste päevale maja uudistama. Mõtles tellingute vahel ringi jalutades, et huvitav, mis siia majja tehakse ja kes siin käima hakkavad. Ja näed, juhtus nii, et maja 1999. aastal avati, asus ka Merike siia tööle. Kui arvate, et Merike on tõsine numbrite inimene, siis eksite. Tema on meie majas see, kelle hea huumorisoon teistegi päeva palju naeru toob. Ja usaldusisik on ta meil ka, teab enamuse muresid ja rõõme. Meie tugisammas!

  + 372 447 3888
  merike.sapas@ammende.ee