+372 447 3888

sale@ammende.ee

Restoran

Hotell

Ostukorv on tühi.

Maja täis võimalusi

juugendiajastu pärl

Villa Ammende on parim varase juugendi näide Eestis ja üks kolmest juugendhotellist maailmas. Seesugust haruldust tuleb hoida ja kaitsta, nii on meie maja välisilme, interjööri elemendid, piirdeaed ja pargipuudki riikliku muinsuskaitse all.

Maja kaks esimest korrust on peale laastavat Nõukogude aega püütud taastada võimalikult autentsena, sellisena nagu ta hoone ehitamisaegadel oli: värvikirevad seinad, juugendlikuks maalitud karniisid, kahhelahjud, kaunilt profileeritud uksepaled. Taastatud on ka ruumide algupärane planeering.

Päris muuseum me siiski ei ole. Värskenduskuuri käigus otsisime head tasakaalu ajaloo ja kaasaegse mugavuse vahel. Meie meelest õnnestunult, aga oma silm on kuningas!

 

Ruumidest

Villa ruumid paiknevad läbi kolme korruse. Esimesel korrusel on kaminasaal, buduaar, kabinet, õhtusöögi-, restorani- ja ürituste saal ning veranda. Teisel korrusel on endised peretoad, tänased sviidid. Kolmanda korruse kunagised teenijatele mõeldud katusekambrid on tänaseks luksuslikult renoveeritud ja külalistele sisustatud hotellitoad.

Esimese korruse ruumid pakuvad rikkalikult võimalusi erinevate sündmuste korraldamiseks. Kui kõik ruumid korraga kasutusele võtta, siis mahutame püstijala ehk fourchette vastuvõtule 200 külalist, banketivormis õhtusöögile 140 inimest. Meie imekaunisse aeda aga mahub inimesi veel palju rohkem, kontsert 2000le inimesele on täiesti tehtav!

Ruumide taha üks ilus (või korralik, kuidas keegi soovib) pidu igal juhul ei jää.

1. korruse plaan (PDF)

Kaminasaal

Kaminasaal on meie maja süda. Siin tervitame, siit saadame koduteele. Kui päris-päris algupäraseid elemente on villas kahjuks vähe säilinud, siis kaminasaalist leiab neid tervelt kaks – kaunis vasksete kaunistustega kamin ja – kes küll üldse neid märkaks – konksud kamina kõrval uste kohal, mida hr Hermann Leopold Ammende oma jahitrofeede seintele riputamiseks kasutas. Tulles vaata tähelepanelikult – muster seinal ei ole tapeet, vaid sinna detail detaili haaval peenikese pintsliga maalitud. Villa algusaegadel seda mustrit kaminasaalis ei kohanud, see on hoopiski ühest teise korruse tubadest “imporditud”, kuna seal seda toa funktsiooni muutuse tõttu enam vaja ei läinud.

  • 88,9 m2

  • Kaminaõhtu 6le
    Püstijala ehk fourchette vastuvõtt 80le
    Kontsert-teater 80le
    Kohvipaus 100le
    Abielu registreerimine 100le

Restoranisaal

Meie tänane restoranisaal oli kunagi see koht, kus härra ja proua Ammende ühiseid külalisi vastu võtsid. Saali krooniks on kaunis lühter, üks vähestest säilinud algupärastest sisustuselementidest. Ka laemaalingud ja seinte muster on orginaalilähedased. Restoranisaal on meie kõige päikeselisem ruum.

  • 76,2 m2

  • Õhtusöök banketina 36le
    Õhtusöök pikas lauas 14le
    Püstijala ehk fourchette vastuvõtt 30le
    Kohvipaus 36le

Ürituste saal

Meie kõige suurem ja kõige rohkem võimalusi pakkuv saal oli ka “originaalis” suuremate sündmuste ja meeleolukate pidustuste toimumiskoht. Muideks, ruumide värvilahendused on püütud võimalikult algupäraselt taastada. Lihtne see polnud, kasvõi seetõttu, et kust mujalt sa taastamiseks ainest otsid kui fotodelt, aga villa algusaegsed fotod on teadupärast kõik mustvalged. Nõnda tuli laboranalüüsid appi võtta, et seintelt saadud proovidest õiged värvid tuvastada. Mitmeid toone otsustati renoveerimise käigus siiski pehmendada, et art noveau julged värvimängud kaasaegsetel silme eest kirjuks ei võtaks. Ehk et kui tekib küsimus “miks küll see sein nii sinine peab olema”, siis tõenäoliselt ta kunagi oli “veel sinisem”.

  • 98 m2

  • Seminar, loeng teatristiilis 80le
    Seminar U-paigutusega 26le
    Seminar ümarlauaga 32le
    Seminar klassiruumina 35le
    Õhtusöök U-paigutusega 50le
    Õhtusöök banketina 92le
    Õhtusöök pikas lauas 20le
    Püstijala ehk fourchette vastuvõtt 100le
    Kontsert-teater 80le

Õhtusöögisaal

See ruum oli algselt privaatne kabinet härra Ammende ärikohtumisteks. Seal kohtus ta sõprade ja äripartneritega, nende seinte vahel tehtud otsused mõjutasid tihti edukalt Eesti majandust ja poliitikat. Täna on see õhtusöögisaal, kus suuremad seltskonnad saavad pere kombel pika laua ääres lõunat või õhtust süüa.

  • 67 m2

  • Seminar 12le
    Õhtusöök pikas lauas 14le
    Lõunasöök 24le

Buduaar

Buduaar kuulus sadakond aastat tagasi proua Ammende käsutusse ning oli mõeldud tema isiklike külaliste vastuvõtmiseks. Tol ajal oli kombeks abikaasa privaatruumidesse loata või kutsumata mitte siseneda. Ka selle ruumi värvigamma on taastatud originaalilähedaselt ja siit leiab ka ainukese mööblitüki, mis kunagi päriselt Ammendede perele kuulus – kauni nikerdustega puhvetkapi. Selles ruumis hoiame au sees ka maja sünnilugu – kuna tegemist on pulmade puhul ehitatud villaga, siis siin saab alati mõnda Eesti disaineri loominguna sündinud pruutkleiti imetleda.

  • 40 m2

  • Kokteiliõhtu 20le
    Kohvipaus 20le

Kabinet

See on meie esimese korruse ruumidest kõige eraldatum ja vaiksem ehk see kõige õigem koht süvenemiseks ja keskendumiseks. Ajalooliselt asusid siin teenindusruumid ja just siin asus perekonna hõbedakapp, mis küll rohkem seifi mõõdu välja andis. Täna võib iga külaline siia vaikusesse tööd tegema tulla (kui just mõnda ärikohtumist parasjagu ei peeta). Tasub ka mainida, et kabinetis on ISDN-liin ehk kui avalik WiFi võrk ei ole töösuhtluse jaoks piisavalt turvaline, siis lahendus on olemas.

  • 46 m2

  • Koosolek ümarlauas 8le
    Ärilõuna ümarlauas 8le
    Kohvipaus 8le

Veranda

Suvel imekaunis, talvel veidi jahe. See on meie kõige värskemalt külalistele avatud ruum, mis pikka aega lihtsalt laona kasutuses oli. Suvel on see kauneim koht majas, kus hommikupäikeses kohvi juua.

  • 28,6 m2

  • Kokteiliõhtu 8le
    Kohvipaus 20le

Aed ja terrass

Meie aia au ja uhkus on vanad tammed, mis tänaseks nii suureks sirgunud, et kipuvad isegi tornist avanevaid vaateid varjama. Kui enamus tammedest on istutatud peale maja valmimist aeda kaunistama, siis üks neist on eriti vana, ligi 150 aastat. Nii meie piirdeaed kui tammepark on riikliku muinsuskaitse all.

Funktsionaalselt jaguneb hoov kolme mõttelisse ossa. Eesaed, mis pigem iluaia funktsiooni kannab. Terrass, mis on suvel meie siseruumide mõtteline pikendus. Ja taga-aed, kus toimuvad kontserdid, kus on laste mänguväljak ja rohkelt ruumi jooksmiseks, aga sinna võivad külalised ennast mugavatesse lamamistoolidesse sättida ka mõne hea raamatu nautimiseks. Kui viipate, toome pealelõunase dringi ka kõrvale.

 

  • 6300 m2

  • 110 m2

  • Aias:
    Kontsert 2000le
    Teater 1000le
    Piknik, grill 300le
    Aiapidu 1000le
    Abielu registreerimine 300le

    Terrassil:
    Õhtusöök 50le

Torn

Legendi järgi ehitati majale torn selleks, et peretütar Ellen saaks kaemas käia, kas laevakaptenist kaasa ehk juba koju jõudmas on. Küllap see torn aga rohkem edevuse pärast majale külge sai, saame tänapäevani uhkeldada, et me oleme ainuke torniga elumaja Pärnus ja hotell muidugi ka.

Ja siis me muidugi arvame, et meie torn on koht Pärnus, kus romantika kontsentratsioon on konkurentsitult kõige kõrgem ja kus tehtud kõige rohkem abieluettepanekuid. Mäletame ühte õhtusööki, mis algas õhtul kell 19 ja lõppes hommikul kell 7,  tulemuseks muidugi õnnelik “jah”-sõna. Torniõhtusöögid, muideks, on meie restoraniperele eraldi väljakutse, sest iga roa või joogi külaliseni kandmine tähendab 106 trepiastme võidukat võtmist.

  • 28 m2

  • Privaatne lõuna- või õhtusöök 2le
    Privaatne kokteiliõhtu 8le