Suveõhtu „Bachiga“
19. Augustil kell 19.00 Villa Ammende aias

Mitmekülgne muusik, dirigent, varajase muusika ansambli Hortus Musicus juht ja omanimelise festivali eestvedaja Andres Mustonen on alates 2003. aastast arendanud ideed mängida klassikalist muusikat improvisatsioonilisel moel. Loodud kvarteti liikmeteks said trummar Tanel Ruben, kitarrist Jaak Sooäär ja bassist Taavo Remmel. Aastatega ühtse hingamise saavutanud koosseis on pannud Vivaldi ja Corelli rokkima, Bachi svingima ja helide geograafiline haare on laienenud Lähis-Ida muusikani. Kvarteti eesmärk on ühise helivälja otsimine eri sajandite kõlade vahel, mis puudutaks kuulajat ja mõjuks aktuaalsena ka kaasajas.
Ansambli esimene album “Aria” esitles klassikapärlite jazzilikke tõlgendusi, sellele järgnenud orientaalse suunitlusega “A Tempo” sisaldab aga juba tulisemaid ja rokilikumaid toone. Kontserdi keskmes on Johann Sebastian Bachi surematud Goldbergi variatsioonid, mille kvartett kevadel salvestas ja mis sügisel plaadina ilmub, ent esitlusele tuleb ka muud toredat.

“Me tahame avardada maailma. Muusika vaimne maailm ei ole mitte ainult seal, kus me konkreetselt elame, vaid palju laiem. Me tahame mõista kõikide kultuuride vaimsust, ja oleme õnnelikud, et saame neid puudutada. See on meie elu.” (Andres Mustonen plaadi “A Tempo” ümbrisel).

Piletiinfo:

Täispilet 19 €
Pensionär/õpilane 17 €

Piletid saadaval www.piletilevi.ee ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

Villa Ammende suures aias on piisavalt ruumi kõigile, saab hoida distantsi ja nautida imelist kontserti sumedal suveõhtul!

Kontserdi külastajatele on avatud aiakohvik, menüüs erinevad joogid ja maitsvad koogid. Eripakkumisena sellel suvel ka piknikukorv.

Villa Ammende terrassirestoranis pakume kontserdi ajal lühendatud a la carte menüüd, einestamiseks palun broneerige laud ette.

  • Kuupäev: 19.08.2020 - 19.08.2020
  • Kellaaeg: 19:00