NÄITUS: 2 ühes – akvarell ja pastell
05. – 31.01 iga päev kl 12-17

Elita Järvela ja Marge Paloots on ühendatud Jõgeva kunstikooli Avatud Stuudio täiskasvanute koolituse kaudu. Elita on olnud Marge juhendaja 13 aastat. Nüüd on nad koos Pärnus, Villa Ammendes, et tuua Teieni oma kunst!

Näituse avamine toimub 05. 01 kl 13:00 – tulge saake kunstnikega tuttavaks!

marge paloots näitusMarge Paloots on kasvanud ja koolis käinud Haapsalus. Tema esimeseks kunsti- ja käsitööõpetajaks oli seal keraamik Mai Haavasalu. Kooliajal tekkinud kunstihuvi täiskasvanu teadlikuks tegutsemiseks siiski kohe üle ei kasvanud. Pigem tavatses Marge mõtteid mõlgutada, et kui ta ükskord pensionile jääb, siis võtab taas pintsli kätte. Kuid 2003. aastal kolis Marge aga Haapsalust Jõgevale ning avastas sealses kunstikoolis tegutseva Avatud Stuudio, kus alates  2007 a hakkasid stuudio juhendaja Elita Järvela käe all tema oskused üha kasvama. Avatud stuudio ühisnäitustel oli Marge juba korduvalt üles astunud ja esimene personaalnäitus oli Margel   2012  Haapsalus Kuke Galeriis.

Näituse teema  Pai läbi kunsti mis on esitatud ka  siin 2020 aastal Villa näitus pärnusAmmendes. Teemaks on pastell ja impressionism.

“Maalimine võimaldab vahepeal justkui teise maailma minna ja maised mured hoopis unustada,” ütles Marge Paloots. „Ning ega isalt päritud geene saa niisama “raisku lasta” ka: isa armastas mul väga joonistada.“

elita järvela näitusElita Järvela (Jõgeva kunstikooli õpetaja) on oma loominguga esinenud  näitustel  Rootsis, Soomes, Leedus, Venemaal, Eestis.

2007.a  osalenud IV rahvusvahelisel biennaalil   ART – BRIDGE  Watercolour  Sankt – Peterburis.
2009.a Isikunäitus „Vee ja värvi teekond” Jõgeval
2011.a Isikunäitus Palamuse kihelkonnakoolmuuseumis „ Kasvamine”
2014.a Isikunäitus/fotonäitus/ „ Kellele mure, minule rõõm ehk lihtne ilu mis annam mõista, mis sinus on varjul” Betti Alveri Muuseumis, Jõgeval.
Esinenud Jõgevamaa kunstnike ühisnäitustel.näitus pärnus
Jõgeva Kunstikooli asutaja liige.
Jõgevamaa Aasta koolitaja 2004.
Betti Alveri Fondi 2009 aastapreemia.
Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp 2010 stipendium.
Jõgeva linna huvikoolide  2011 Aasta Õpetaja.
Jõgeva linna aumärk 2016.

’’Kunst on eelkõige väljund. See on  lõpmatu protsess, minu MINA läbielamised ja selle vormimine,  harmoonia otsing  ja eneseleidmine.’’

Ootame Teid külastama iga päev 12.00-17.00. Näitus jääb avatuks kuni 2020 jaanuari lõpuni.

Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus! Head näituse nautimist!

 

 

  • Kuupäev: 05.01.2020 - 31.01.2020