NÄITUS MINIKIVI II – ’’Kuukivi lummuses’’

02-24. Veebruar 12.00-17:00

Näituste seerias “MINIKIVI” esitletakse unikaalset suunda kivist pisiskulptuuride maailmas.näitus minikivi

MINIKIVI II näitus on skulptor Vitali  Gnatjuk seleniidist pisiskulptuuride isikunäitus “Kuukivi lummuses” kus saab imetleda seleniidist, n.n. “kuukivist” pisiskulptuure.

See kaunis kunst on meieni jõudnud tänu maailmakuulsa juveelifirma Fabergé meistritele, kelle vääriskividest ja poolvääriskividest nikerdatud skulptuuride ainulaadne maailm on mitmeid sajandeid lummanud nii Venemaa tsaare, kui ka maailma kroonitud päid.

Juveelifirma meistrid jätkasid oma tööd eelmise sajandi 20-ndatel aastatel Venemaal, Uraalides. Oma ainulaadsete oskuste edasiandmiseks asutasid meistrid Permi krais kunstikooli kivinikerdajatele-skulptoritele ning tänu traditsioonide jätkajatele elavad juveelifirma Fabergé armastatud motiivid ja źüseed edasi tänapäeva unikaalsete kivinikerdajate töödes. Miniatuursed ja dekoratiivsed loodusmotiivid, inimfiguurid ning humoorikad loomakujukesed leiavad vastukaja meist igaühe hinges.

Näituse avamine toimub 02.02 kl 15.

kuukivi näituse avamine

Näituse avamisel paotab skulptor salaukse oma eriliste omaduste poolest hinnatud seleniidi, n.n. “kuukivi” imelisse maailma. Ja Tiina Ojaste tutvustab maailmakuulsa juveelifirma FABERGÉ vääriskividest pisiskulptuuride loomemaailma.

Näitus jääb avatuks kuni 24.02. Ootame Teid külastama iga päev 12.00-17.00.

Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus!

Valikus skulptuure saab ka kaasa osta.

  • Kuupäev: 02.02.2020 - 24.02.2020