”Kosmosest ma leidsin kulda” Raun Juurikas, Brian Quinn ja astrofüüsik Aarne Paul
12. Veebruaril kell 19.00 Villa Ammendes

Astrofüüsik Aarne Pauli loengu teemad:

KULD – pole tekkinud mitte maapinna keemilistes protsessides, vaid on otsene tagajärg kahe kaugel asuva neutrontähe kokkupõrkest.
MUST AUK – Must auk on aegruumi piirkond, millest lähtuv gravitatsioon on nii tugev, et sellest ei pääse välja miski, millel on mass (ei aine ega ka elektromagnetkiirgus, küll aga siiski Hawkingi kiirgus). Selle tekitab vastavalt üldrelatiivsusteooriale väga suur tihedus, mis deformeerib aegruumi.

Duo BRAUN & AARNE PAUL

B R A U N – Improvisatsiooniline klubimuusika
RAUN JUURIKAS / Tallinn, Eesti – klahvpillid, kontrollerid, ise programmeeritud tarkvara
BRIAN QUINN / Bigorio, Šveits – modifitseeritud trummid

BRAUN on 2015. aastal asutatud Šveitsi-Eesti duo, kuhu kuuluvad Raun Juurikas ja Briann Quinn. BRAUN esitab improvisatsioonilist klubimuusikat, mille muusikaline keel ja helikvaliteet on võetud kaasaegse elektroonilise klubimuusika žanritest, kuid teosed valmivad ja neid esitatakse reaalajas, kasutades selleks akustilisi ja digitaalseid instrumente. BRAUN otsib inimese ja masina loodu ristumispunkte ning uurib korrelatsioone keskkonna ja esituse vahel.

BRAUN on andnud kontserte Eestis, Šveitsis, Itaalias ja Tšehhi vabariigis. Hetkel tõlgitakse muusikasse Frantisek Kupka gravüüri „Quatre Histoires de Blanc et Noir“ („Neli lugu valgest ja mustast“, Pariis, 1926), mida esitatakse elava muusikana, vahel koos videodiskoriga.

kontsert

 

Täispilet 15€
Õpilane/tudeng/pensionär 12€
Rühmad alates 10-st inimesest 10€
Lastele vanuses 3 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta

Piletid saadaval piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

Kontserdi külastajatele on avatud kohvik, menüüs erinevad joogid ja maitsvad koogid.

  • Kuupäev: 12.02.2020 - 12.02.2020
  • Kellaaeg: 19:00